Limity bukmacherskie – gdzie warto grać?

limity bukmacherskie

Wszyscy gracze rozpoczynający przygodę z zakładami bukmacherskimi powinni zdawać sobie sprawę, że muszą respektować wszelkie zasady oraz regulaminy, które ustaliły firmy bukmacherskie. Choć bukmacherzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują im bonusy, pakiety promocyjne, bogatą ofertę, to nie mają oni pełnej dowolności w zawieraniu zakładów wzajemnych. Legalni bukmacherzy prowadzący działalność w Polsce wprowadzili limity bukmacherskie, które nieco utrudniają grę typerom, ale z drugiej strony dbają o ich budżet. Przykładowo gracz nie może postawić stawki większej, niż została przewidziana przez bukmachera. Taki zabieg przede wszystkim ma na celu zadbać o kondycję finansową firmy, aby nie doszło do sytuacji, w której firma bukmacherska musi wypłacić jednorazowo klientowi kilka milionów złotych. Do najczęstszych limitów bukmacherskich w Polsce zalicza się: limit stawek, limit wygranej, limit wpłat, limit maksymalnej wygranej, czy limit wypłaty. W tym tekście wyjaśnimy, czym są limity bukmacherskie, wytłumaczymy, dlaczego bukmacherzy wprowadzają je do swoich regulaminów, a także, w jakich sytuacjach nakładają indywidualne limity bukmacherskie na graczy. Zostań z nami, a wyczerpująco poznasz limity u bukmacherów!

Co to są limity bukmacherskie?

Limity bukmacherskie wprowadzają bukmacherzy na całym świecie. Przed przystąpieniem do typowania wyników sportowych warto zapoznać się z regulaminami, aby wiedzieć już na samym początku, z jakimi limitami gracz może się spotkać. Klient, słysząc sformułowanie limit bukmacherski, od razu kojarzy go z limitem maksymalnej wygranej, czyli ograniczeniem w postaci kwoty, której nie może przekroczyć, notując zwycięstwo. Temat limitów bukmacherskich jest zdecydowanie szerszy i dotyczy także innych sektorów. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że zakłady bukmacherskie wprowadziły także limity stawek – określona kwota, za którą gracz może obstawić kupon, limit wpłat, a także limit depozytów. Co ważne, wszystkie wspomniane limity bukmacherskie są zgodne z prawem, bowiem bukmacher uwzględnia wszelkie ograniczenia w regulaminach, które są dostępne dla graczy.

Dlaczego bukmacherzy nakładają limity na graczy?

Nie ma wyjątków, ponieważ wszystkie legalne firmy bukmacherskie nakładają na graczy limity. Dlaczego korzystają z tej praktyki i po co pojawiają się limity w zakładach bukmacherskich? Przede wszystkim bukmacher, wprowadzając limit bukmacherski, chroni swoje własne interesy. Wyobraźmy sobie sytuację, w której gracze mają okazję typować wyniki sportowe i zawierać zakłady wzajemne zupełnie bez limitów. Kilku z nich na przestrzeni pewnego okresu sięga po rekordowe kwoty, przez co bukmacher musi im wypłacić na przykład po kilka milionów złotych. W efekcie kondycja finansowa firmy zostałaby naruszona. Warto zaznaczyć, że gracze, którzy regularnie notują zwycięstwa w zakładach bukmacherskich, są sporym niebezpieczeństwem dla bukmacherów, lecz dzięki wprowadzonym limitom takim jak: limity wygranych, limity wpłat, limity stawek, limity depozytów, limity wypłat sytuacja jest opanowana.

Bukmacherzy z najlepszymi limitami

Przyglądając się legalnym bukmacherom działającym w Polsce, szybko możemy zrobić porównanie, który z nich wypada najlepiej jeśli chodzi o limity bukmacherskie. Gracze zazwyczaj na pierwszym miejscu stawiają bonusy, pakiet promocyjny i bogatą ofertę na zakłady sportowe, lecz nie bez znaczenia są dla nich limity bukmacherskie. W przypadku największego polskiego bukmachera STS limit wygranej na jednym kuponie oraz maksymalna wygrana na koncie tymczasowym wynosi 500000 PLN, natomiast limit stawek na koncie tymczasowym to 8000 PLN. W przypadku bukmachera Fortuna limity wygranej na kuponie to 601000 PLN, limit stawek na koncie tymczasowym – 5000 PLN, maksymalna wygrana na koncie tymczasowym – 2800 PLN. Z kolei Superbet wprowadził następujące limity: 650000 PLN – limit wygranej na kuponie, 5000 PLN – limit stawek na koncie tymczasowym, 2279,99 PLN – maksymalna wygrana na koncie tymczasowym.

Limity na graczy i zdarzenie

Zdarza się również, że firmy bukmacherskie wprowadzają dodatkowe limity. O jakich limitach mowa? W pierwszej kolejności należy wspomnieć o limitach na graczy. Limit na gracza nakładany jest wówczas, gdy analitycy firmy dostrzegą, że użytkownik regularnie wygrywa wysokie kwoty. Oczywiście mowa tutaj o sumach rzędu kilkaset tysięcy złotych, a nie kilkaset złotych.

Drugim typem limitów są limity na zdarzenie. Bukmacher odgórnie ustala, jaka jest maksymalna kwota, za którą można obstawić dane zdarzenie. Legalni bukmacherzy praktykują także wprowadzanie ograniczeń w postaci limitów na daną ligę, mecz, czy jeden z rynków, jeżeli istnieją przesłanki, że należy zadbać w tym wypadku o własne interesy za pomocą limitu stawek.

Czy bukmacherzy mogą nakładać limity bukmacherskie?

Limity bukmacherskie mogą być nakładane przez firmy bukmacherskie. Są one w pełni legalne, zgodne z prawem, natomiast wszelkie zasady zostały zawarte w regulaminach, które zaakceptowali klienci zakładów bukmacherskich. Limity bukmacherskie dotyczą szerokiego obszaru i chronią przede wszystkim interesy bukmachera.

Limity na konta tymczasowe

Większość legalnych bukmacherów pozwala klientom na korzystanie z konta tymczasowego. Konta tymczasowe dedykowane są graczom, którzy nie przebrnęli przez pełną weryfikację własnego konta. Na konta tymczasowe również nakłada się limity bukmacherskie. Wahają się one od sumy stawek na kwotę od 4000 PLN do 8000 PLN. Przede wszystkim w ten sposób bukmacherzy chcą przeciwdziałać łamaniu prawa. Ponadto firmy nakładają ograniczenia jeśli chodzi o limit czasu, przez jaki można korzystać z konta tymczasowego. Z reguły jest to 30 dni.

Jak uniknąć limitów bukmacherskich?

Indywidualne limity bukmacherskie nakładane są na graczy, którzy regularnie wygrywają wysokie sumy pieniędzy, znajdują błędy w ofercie bukmachera i na tej postawie odnoszą korzyści. Aby uniknąć limitów bukmacherskich, gracze powinni respektować ustalone zasady, a także korzystać z szerokiej oferty zakładów, a nie skupiać się wyłącznie na niszowych ligach, by nie wzbudzać nadmiernych podejrzeń.

FAQ – częste pytania o limity bukmacherskie

W powyższych akapitach opisaliśmy, na jakiej zasadzie funkcjonują limity bukmacherskie. Pora odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytanie.

Ile meczy maksymalnie można obstawić w STS?

Na jednym kuponie w STS można ulokować 100 zdarzeń.