Fortuna opinie – czy warto obstawiać u tego bukmachera?

Fortuna Logo

Fortuna jest jedną z najbardziej znanych firm na polskim rynku bukmacherskim. Funkcjonuje od 1996 roku i ma swoją siedzibę w Cieszynie, na Górnym Śląsku. Logo bukmachera jest widoczne w wielu miejscach z racji dużej liczby umów sponsorskich, jak np. piłkarska Fortuna 1 Liga. Ale czy warto grać u Fortuny? Jakie są opinie na temat tego bukmachera? Czy ma w swojej ofercie ciekawe bonusy? Oto cała prawda o zakładach bukmacherskich Fortuna.

Opinie o Fortunie

Praktycznie każdy ranking oceniający firmy bukmacherskie zawiera w swojej czołówce Fortunę. Wiadomo, że ile ludzi, tyle opinii, ale z reguły znajduje się ona co najmniej w czołowej piątce. Wynika to z ciekawej oferty, lecz również z mocnej pozycji i ugruntowanego wizerunku, jakim cieszy się ten bukmacher w Polsce. Gracze znają Fortunę, więc nie zawsze szukają innych możliwości do gry. Renoma legitymuje działalność firmy.

Śledząc opinie dotyczące tego bukmachera, często wskazuje się na prostą obsługę podczas obstawiania kuponów, a także atrakcyjne bonusy. Nowi gracze pozytywnie oceniają możliwość zwrotu wkładu za pierwszy kupon, jeśli ten zostanie przegrany, nawet do 600 zł. Fortuna oferuje też różne promocje czy bonusy na zwiększone kursy po spełnieniu określonych warunków.

Rzecz jasna istnieją też u tego bukmachera drobne wady. Znaleźć można przede wszystkim opinie o ograniczeniach dotyczących systemów płatności czy stosunkowo mała liczbę dyscyplin możliwą do obstawiania – szczególnie w porównaniu do konkurencji. Ogółem jednak przeważają opinie pozytywne.

Bonusy bukmacherskie w Fortunie

Na uwagę zasługują bonusy oferowane przez firmę z Cieszyna. AKO Bonusy zapewniają wygrane wyższe nawet o 50 procent, a ich wartość zamyka się w przedziale kursów 1.07 – 1.50. Należy spełnić przy tym określone, dość proste warunki, jak przede wszystkim minimum 5 zdarzeń na kuponie o kursach co najmniej 1.30. Tyczy się to jednak tylko zakładów przedmeczowych.

Także przy okazji piłkarskich mistrzostw świata w Katarze Fortuna przyszykowała dla graczy specjalne bonusy, np. dotyczące kuponów stawianych godzinę przed meczem czy kumulacji kuponów AKO. Bukmacher wprowadził także tzw. happy hours, które podwyższają o kilka procent wartość zakładów, jeśli “puszcza się” je w określonych według rozpiski godzinach. Natomiast jeśli w standardowej ofercie ktoś obstawiłby, że konkretny piłkarz strzeli gola, a mecz zakończyłby się bezbramkowym remisem – Fortuna zwróciłaby postawione pieniądze.

Tradycyjnie też już bukmacher nagradza tych graczy, którzy zachęcą do założenia konta w Fortunie swoich znajomych. Istnieje także możliwość zwrotu środków z pierwszego postawionego kuponu, jeśli ten będzie przegrany. Suma może wynieść nawet 600 zł.

Kursy bukmacherskie w Fortunie

To, co wielokrotnie skłania graczy do wybrania danego bukmachera, to rzecz jasna kursy na konkretne zdarzenia. Im większe, tym dla obstawiających lepsze. Te rzecz jasna nie różnią się przesadnie w ofercie poszczególnych polskich firm bukmacherskich, a wahania dotyczą często kilku czy kilkunastu groszy. Poza tym kursy z reguły zmieniają się w trakcie kolejnych dni. 

Mimo tego Fortuna wypada w tej kwestii przyzwoicie. Często zwraca się uwagę na nieco wyższe kursy w – przede wszystkim – piłce nożnej, tenisie czy siatkówce. Jeśli odpowiednio ułoży się kupon, można osiągnąć potencjalną wygraną wyższą niż u innych bukmacherów nawet o kilkanaście procent. Jeśli rzecz jasna trafi się z wybranymi zdarzeniami. Wyższe kursy u Fortuny widać przede wszystkim w zakładach, które trudno trafić z racji braku wyraźnych faworytów. Czasem można znaleźć też opinie chwalące szybkość ukazywania się nowych kursów na dane wydarzenia.

Co natomiast warte wzmianki, to że Fortuna posiada absolutną wyłączność na zakłady prematch oraz live w przypadku walk HIGH League 5, freakfightowej gali z udziałem polskich influencerów. Bukmacher gwarantuje kilkanaście zdarzeń dotyczących każdego pojedynku, a pełną ofertę prezentuje zarówno na swojej stronie internetowej, jak i w aplikacji mobilnej. Podobne zasady tyczą się też gal Fortuna Prime MMA, gdzie cieszyński bukmacher również ma pełną wyłączność zakładów.

Warto też wspomnieć, że u Fortuny można znaleźć zakłady na e-sport (CS: Go czy LoL) oraz gry karciane, na co zdecydowało się jak na razie tylko kilku „buków”.

Aplikacja mobilna Fortuny

W dzisiejszych czasach absolutnym musikiem każdej szanującej się firmy działającej w obszarze online jest apka na telefon. Takową posiada też Fortuna. Rzecz jasna nie ma konieczności jej ściągania, bo typować można swobodnie także z użyciem przeglądarki w smartfonie. Jednak aplikacja mobilna daje dużo większy komfort, swobodę i jest po prostu szybsza oraz płynniejsza. Tyczy się to zresztą każdego bukmachera.

Aplikacja Fortuny działa płynnie i jest prosta w obsłudze – czyli spełnia absolutnie podstawowe warunki. Ma wbudowaną opcję live tracker, która umożliwia śledzenie na bieżąco interesujących nas wydarzeń sportowych i daje dostęp do różnych statystyk. W niektórych przypadkach dostępne są także transmisje, które można oglądać w trybie pełnoekranowym. Wpłaty i wypłaty depozytów przez apkę nie są kłopotliwe, choć – co jest normą u Fortuny – istnieją pewne ograniczenia dotyczące systemów płatności.

Dla pełnego obrazu można jeszcze wspomnieć o funkcji skanera kuponów, działającym Touch ID czy dostępnym early cashoucie. 

Czy warto grać u bukmachera Fortuna?

Jeśli ktoś szuka rzetelnego i solidnego bukmachera na polskim rynku, Fortuna na pewno do tego grona należy. Budowana od lat marka daje gwarancję co najmniej dobrej jakości i ogólnej satysfakcji z obstawiania wydarzeń sportowych. Ludzie pracujący w firmie znają się na swoim fachu, udostępniając graczom prostą w obsłudze stronę internetową oraz aplikację mobilną. 

Fortuna oferuje również liczne bonusy i promocje, często reagując na bieżące wydarzenia, jak np. mistrzostwa świata w piłce nożnej. Nie różni się w tej kwestii od innych dużych bukmacherów, a satysfakcja z konkretnych ofert zależeć będzie od preferencji indywidualnych, jednakże zdecydowaną większość tych propozycji należy ocenić bardzo pozytywnie.

Reasumując, warto postawić na Fortunę. To duży gracz na polskim rynku bukmacherskim, który jest w stanie rywalizować z innymi markami z podobnej półki, jak Betclick, Superbet czy przede wszystkim STS. Jest to porządny wybór zarówno dla osób mniej wymagających, jak również bukmacherskich wyjadaczy, którzy zapewne znajdą w ofercie Fortuny coś dla siebie.