CS:GO zakłady – jak obstawiać i typować mecze?

Obstawianie meczy CS:GO

Nie ma aktualnie bardziej popularnej gry od CS:GO. Hitowa produkcja od Valve nie tylko bije rekordy popularności pod kątem liczby graczy, ale od pewnego czasu jest również najpopularniejszą grą e-sportową na rynkach hazardowych. Co stoi za fenomenem CS:GO i co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem przygody z obstawianiem i typowaniem meczów CS:GO? Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika, który wprowadzi w świat obstawiania meczów CS:GO. 

CS:GO – zasady gry

Założenia Counter-Strike są niezwykle proste. W jednym meczu udział bierze 10 graczy, którzy stanowią dwie drużyny. Jedna z nich wciela się w rolę terrorystów (TT), druga zaś w antyterrorystów (CT). W zależności od mapy jedna grupa musi wykonać cele, druga zaś ma za zadanie przeszkodzić rywalowi. Najczęściej głównym zadaniem jest podłożenie bomby przez terrorystów w wyznaczonym miejscu. Grupa CT musi zatrzymać przeciwników lub rozbroić podłożony ładunek  Mecz podzielony jest na 30 rund. Wygrywa ten, który jako pierwszy wygra 16 z nich. 

Typy zakładów bukmacherskich na CS:GO

Bukmacherzy w swoich ofertach oferują wiele typów zakładów na mecze CS:GO. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście wskazanie zwycięzcy spotkania (1/2). Gracze chętnie korzystają właśnie z tego zakładu z powodu braków remisów. Mecz może zakończyć się wynikiem remisowym (15:15), jednak wówczas stosuje się dogrywkę, która ma wskazać zwycięzcę spotkania. W ofertach można także znaleźć konkretne zakłady z uwzględnieniem wyników remisowych.

Obstawiać można również konkretne wydarzenia związane z meczem CS:GO. Istnieje możliwość wytypowania zakresu liczby rozgrywanych rund, zdobytych punktów przez zespół lub punktów zanotowanych przez jednego zawodnika. W przypadku, gdy mecz odbywa się w formacie BO3 i BO5 (trzy i pięć map), wówczas można wytypować wynik meczu w mapach lub liczbę ich rozegrania. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się również zakłady długoterminowe. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju pojawia się oferta zakładów umożliwiająca wytypowanie drużyny, która zajmie pierwsze miejsce w turnieju lub lidze. Można też wskazać najlepszego gracza turnieju lub zespoły, które zakwalifikują się do wielkiego finału. 

Kilku bukmacherów w trakcie mistrzostw świata CS:GO oferuje swoim klientom zakłady na żywo. Wówczas mogą oni obstawiać zakłady w trakcie rozgrywanego meczu, łącznie z typowaniem zwycięzców każdej z rund. 

Najlepsze drużyny CS:GO

Światowa stawka profesjonalnych drużyn CS:GO jest niezwykle rozległa, jednak kilka drużyn najbardziej się wyróżnia i są one uznawane za najlepszych na świecie. Dobrym odniesieniem jest ranking HLTV, klasyfikujący aktualnie najsilniejsze zespoły CS:GO. Na pierwszym miejscu figuruje formacja francuskiej organizacji Vitality, która gra międzynarodowy składem Magisk, dupreeh, ZywOo, apEX i Spinx. Wśród najsilniejszych jest zespół NaVi, zwycięzca turnieju major, mającego w swoich szeregach najlepszego gracza CS:GO na świecie – s1mple. 

Jak obstawiać mecze w CS:GO?

Wbrew pozorom, obstawianie meczów CS:GO wcale nie jest trudne. Co najważniejsze, nie różni się ono znacząco od typowania pozostałych dyscyplin. Przedstawiamy kilka kluczowych wskazówek, które nie tylko podpowiedzą, jak obstawiać, ale również jak podwyższyć skuteczność typowania meczów CS:GO.

Analizuj statystyki i słuchaj ekspertów

Informacje dotyczące CS:GO stały się niezwykle powszechne w internecie. Powstało wiele dedykowanych serwisów poświęconym środowisku profesjonalnej sceny CS:GO, warto być na bieżąco z aktualnymi informacjami i śledzić poczynania drużyn na światowej scenie. Warto również posłuchać opinii ekspertów, którzy mają znacznie większą wiedzę i doświadczenie. Celne uwagi mogą zostać wykorzystane do zakładów bukmacherów i podnieść celność typowania.

Podobnie jak w innych dyscyplinach, bardzo ważna jest analiza danych. Fundamentem jest sprawdzenie ostatnich wyników, rezultatów bezpośrednich meczów czy zweryfikowaniu, jak konkretny zespół radzi sobie w turniejach online lub offline. W sieci dostępnych jest wiele serwisów z ogromną bazą danych. Warto poświęcić chwilę i przestudiować kluczowe liczby.

Oglądaj mecze CS:GO

Wielką zaletą w oglądaniu meczów CS:GO jest przede wszystkim to, że transmisje są dostępne za darmo na platformie streamingowej Twitch. Poświęć chwilę i zobacz, jak grają najlepsze drużyny CS:GO. Terminarz puchar i lig jest bardzo szeroki, więc bez problemu znajdziesz interesujące cię spotkanie. Wówczas poznasz sposób gry konkretnej drużyny i przekonasz się, jak sobie radzi na konkretnej mapie. Wiedza ta z pewnością przełoży się na skuteczność obstawiania meczów CS:GO. 

Zagraj w CS:GO

CS:GO jest grą free-to-play, czyli dostępna jest bez żadnych opłat. Możesz pobrać ją na platformie Steam. Naucz się podstaw, poznaj tajniki gry i zacznij samodzielnie rozgrywać mecze CS:GO. Umiejętność gry w CS:GO na pewno wpłynie korzystnie na obstawianie wyników spotkań i przewidywanie zdarzeń w trakcie meczów profesjonalistów.

Gdzie obstawiać mecze CS:GO

Oferta na obstawianie CS:GO jest dostępna u wszystkich, legalnych bukmacherów w Polsce. Gra produkcji Valve jest bardzo popularna nad Wisłą, co przełożyło się na zainteresowanie zakładami bukmacherskimi. Operatorzy zakładów wzajemnych stawili czoła wyzwaniu i mają w swoich ofertach przygotowane zakłady nie tylko na największe turnieje CS:GO, ale również na mniejsze turnieje i ligi z niższą reputacją, co przekłada się na bardzo bogaty wybór zakładów. 

Kilku bukmacherów wyróżnia się szczególnie na rynku w przypadku zakładów CS:GO. Legalny bukmacher STS oferuje swoim klientom najbardziej konkurencyjne wartości kursowe i różnorodną ofertę. Przy większych turniejach rangi major dostępne są również zakłady na żywo, w których gracze mogą obstawiać zakłady w trakcie rozgrywanego spotkania.

Na wyróżnienie zasługuje też bukmacher Betfan, który jako jeden z nielicznych bukmacherów na rynku proponuje ciekawe zakłady specjalne na pojedyncze mecze CS:GO lub całe turnieje.