BTTS co to znaczy? Przykłady, gdzie obstawiać typ obie drużyny strzelą?

limity bukmacherskie

Zakład BTTS to bardzo popularny typ spotykany w zakładach bukmacherskich. Można go rozumieć jako sytuację, w której obie drużyny strzelą gola. Jak wiadomo, takie momenty dotyczą przede wszystkim meczu piłki nożnej, gdzie normą są również spotkania, kiedy tylko jedna drużyna zdobywa bramkę. Czy warto obstawiać zakłady BTTS? Co to znaczy BTTS? Kiedy opłaca się stawiać, że obie drużyny strzelą gola? W jakich ofertach bukmacherskich znajdują się tego typu zakłady? Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

Obydwie drużyny strzelą – co to za rodzaj zakładów?

Zakład BTTS w zakładach bukmacherskich oznacza po angielsku both teams to score. W dosłownym tłumaczeniu to po prostu zwykłe “obie drużyny strzelą gola”. Obstawianie BTTS to dobry sposób gry zarówno dla początkujących graczy, jak i tych już obeznanych z serią najpopularniejszych zakładów piłkarskich. Prawdopodobieństwo wygranej w przypadku BTTS najczęściej wynosi 50 na 50, ponieważ jest to rodzaj zakładu dwutorowego. Oznacza to, że są tylko dwie możliwe opcje do wyboru. W tym przypadku to albo obie drużyny strzelą bramkę, albo nie. Mecze piłki nożnej mogą się bowiem zakończyć rezultatami, kiedy w przeciągu całego meczu piłka będzie kończyć tylko w jednej bramce, a bramkarz przeciwnego zespołu zachowa czyste konto. Piłka nożna to także sport, w którym pada dużo remisów, normą jest bezbramkowy remis, a to również ma ogromne znaczenie, jeśli ktoś chce grać BTTS.

Co to jest BTTS w bukmacherce?

Rodzaj zakładów BTTS pośród oferty zakładów bukmacherskich to jeden z najpopularniejszych typów, jakie można obstawić. Typowanie BTTS jest łatwe do zrozumienia i nie wymaga żadnego skomplikowania, ani nie zawiera żadnych haczyków. Albo obie drużyny strzelą gola, albo nie. Tak też najczęściej należy obstawiać BTTS – zaznaczając “tak” lub “nie”. Co ważne, zakłady BTTS bardzo często mają wysokie kursy bukmacherskie. Nawet w przypadku, gdy obie drużyny dzieli różnica klas i można spodziewać się czystego konta po jednej ze stron, na zakładzie BTTS można nieźle zarobić.

Dodatkowo typy na “obie drużyny strzelą” są dobrą alternatywą dla zakładów bukmacherskich w sytuacji, kiedy trudno przewidzieć, która drużyna wygra mecz. W tym kontekście zakład BTTS należy do całej sekcji obstawiania zakładów bukmacherskich związanych z bramkami. Prócz niego można stawiać na to, ile goli padnie w danym meczu, czy będzie to więcej lub mniej trafień od jakiejś liczby (over/under), ile bramek będzie w danej połowie, który piłkarz strzeli gola i tym podobne.

U jakich bukmacherów obstawiać BTTS?

Wiedząc już, na czym polega BTTS, warto się zastanowić, gdzie można go postawić. Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa świata, więc zakłady jej dotyczące można znaleźć w każdej ofercie bukmacherów. Jest ich tam zdecydowanie najwięcej w porównaniu z pozostałymi dziedzinami. Nie może zabraknąć również zakładów BTTS. To jedna z podstawowych form typowania. Właściwie wszystkie zakłady bukmacherskie proponują typy BTTS, niezależnie czy obstawiasz Ekstraklasę, ligi egzotyczne, czy może gustujesz w elitarnej Lidze Mistrzów. Oczywiście wiadomo, że zakład BTTS zakładowi BTTS nierówny, dlatego najlepiej grać tam, gdzie bukmacher proponuje najlepsze kursy. Zawsze dobrą ofertę dla swoich graczy ma uznana firma, jaką jest STS.

Jak obstawiać zakłady BTTS?

Typowanie zakładów BTTS to nic trudnego. Wystarczy zastanowić się, czy obie drużyny strzelą jakąś bramkę, czy może do siatki będzie trafiać maksymalnie jeden zespół (co również zawiera w sobie remis bezbramkowy). Jeśli gracz stwierdzi, że both teams to score, zaznacza “tak”. Jeśli osądzi inaczej, wybiera opcję “nie”. Należy jednak pamiętać, że na polskim rynku bukmacherskim skrót BTTS raczej nie występuje. Dobrze wiedzieć, co oznacza BTTS, ponieważ można na niego natknąć się na różnych stronach internetowych, forach dyskusyjnych czy poradnikach. Jednakże biorąc się za składanie kuponu nie zobaczymy nazwy BTTS. Obie drużyny strzelą – już tak.

Kiedy opłaca się typować BTTS?

Obstawianie zakładów bukmacherskich polega na wyszukiwaniu jak najlepszy okazji na zarobek – i nie inaczej jest w zakładach BTTS. W ich przypadku nie ma znaczenia, kto wygra mecz, czy będzie zwycięstwo gospodarzy czy gości, kiedy padną gole. Liczą się bramki, więc zakład typu BTTS może być wygrany nawet już po kilku minutach spotkania w piłkę nożną!

W przypadku tego typu zakładów warto szukać meczów, które zapowiadają się na wyrównane. Wówczas można spodziewać się, że i jedna, i druga drużyna zdobędzie bramkę, w efekcie czego w typach przedmeczowych będzie można zaznaczyć opcję “tak”. Tego typu kwestie są też zależne od stylu gry danej drużyny. Jeśli spotkają się ekipy stricte ofensywne, ze słabszą defensywą, bramki będą szczególnie prawdopodobne. Jeśli zaś w czyichś meczach pada mało goli, a wyniki często opierają się na jednej bramce, warto grać BTTS, ale zaznaczając wybór “nie”. Bo istnieje spora szansa, że obie drużyny nie będą strzelać goli.

W piłce nożnej dużą rolę odgrywają statystyki, więc warto zerknąć w historię spotkań wybranego zespołu, by sprawdzić, kiedy obie strony trafiały do siatki, jeśli chcesz obstawiać BTTS. Dodatkowo myszkując w zakładach przedmeczowych można pokusić się o znalezienie starcia klubów o wyraźnej dysproporcji jakości, gdzie jedna z drużyn ma znacznie lepszą obronę. Wówczas bowiem istnieje niemałe prawdopodobieństwo, że uda jej się zachować czyste konto, a to znaczy, że zakłady na BTTS warto stawiać z opcją “nie”.

Przykład zakładu BTTS

Zakłady na BTTS to zakłady dwutorowe, a to znaczy, że można ich przypadku obstawić dwie możliwości.

BTTS na “tak”

Wiedząc, co oznacza skrót BTTS, wiemy tak naprawdę, co znaczy opcja “tak”. To po prostu sytuacja, w której i jedna, i druga drużyna zdobędzie przynajmniej jedną bramkę. Minimalny wynik w piłkę nożną w takiej sytuacji musi brzmieć 1:1. Nie ma tutaj znaczenia, czy strzelony gol będzie samobójem, czy nie. Nikt nie może zachować czystego konta, tzn. po żadnej stronie nie może być zera. Zakłady na BTTS nie są w żaden sposób związane z końcowym wynikiem. Opcja “tak” sprawdzi się więc w następujących przykładach:

  • 1:1
  • 2:1
  • 2:3
  • 3:3
  • 4:1
  • 1:5

… i wielu innych

BTTS na “nie”

Ze składniowego punktu widzenia zrozumienie BTTS na “nie” u danego bukmachera może być lekko skomplikowane. Chodzi tu bowiem o sytuację, w której obie drużyny nie strzelają gola. Innymi słowy, ktoś musi zachować czyste konto; co najmniej po jednej stronie wyniku musi wystąpić zero. Będą to więc wszystkie zwycięstwa do zera, jak np. 1:0, 3:0, 0:2, 0:4 itp. Opcja “nie” tyczy się również bezbramkowego remisu 0:0. Bo czy obie drużyny zdobyły w takim spotkaniu bramkę? Nie. I wszystko jasne. Typami BTTS w tym kontekście można się więc posłużyć zamiennie z typami na to, że zespół X nie strzeli w wybranym meczu żadnego gola.

Jak stawiać BTTS w zakładach live?

Zapewne najczęściej zadawane pytania dotyczące BTTS dotyczą tego, czym różni się stawianie ich w formie prematch od typowania live. Odpowiedź jest tak prosta, jak sama istota tych zakładów – niczym. Różnica dotycząca zakładów przedmeczowych i tych na żywo jest jedynie taka, że w momencie składania kuponu konkretne spotkanie już trwa. To oczywiście powoduje różne kursy na both team to score, bo te będą się zmieniać w zależności od boiskowej sytuacji. Im dłużej będzie się utrzymywał bezbramkowy rezultat, tym kurs na “tak” będzie mocniej rósł. Jeśli zaś obie drużyny wpiszą się się na listę strzelców, zakład BTTS nie będzie już możliwy do obstawienia, bo wszystko będzie w nim wyjaśnione.

Tak jak w przypadku wszystkich innych typów live, tak również zakłady BTTS to dobry sposób na reagowanie w sytuacji, kiedy jakiś kupon przedmeczowy się posypał. Grając na żywo typer może odrobić część strat i zminimalizować je na tyle, na ile się będzie dało. Oczywiście należy pamiętać, że w zakładach bukmacherskich emocje są najgorszym doradcą. Tyczy się to szczególnie zakładów live. Każde puszczenie kuponu należy dokładnie przemyśleć, nawet jeśli są to tak nieskomplikowane zakłady, jak BTTS!